Εκπαιδευτική Επίσκεψη στη Γαβαλιώτισσα

γηνξμ

Την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου οι τάξεις Α, Β και Γ του σχολείου πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στην περιοχή της Γαβαλιώτισσας με θέμα: «Μάθημα στο σχολείο της φύσης». Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τριών τάξεων συνοδεία των υπεύθυνων εκπαιδευτικών, Χρυσοχοΐδου Μαρία, Βόικου Φανή, Μαρτζίκου Γιάννα, χωρίστηκαν σε δυο ομάδες και κάθε ομάδα είχε έναν συντονιστή. Η πρώτη ομάδα (Α, Β) είχε τον κο Παπαιωάννου Θοδωρή και η δεύτερη ομάδα (Γ) την κα Καραδήμου Δέσποινα.

ηγφμνβω         ηγφ

Τα παιδιά ανακάλυψαν ζώα με τις παραστάσεις των δέντρων, έφτιαξαν το βραχιόλι της φύσης και ενεργοποίησαν όλες τις αισθήσεις τους. Επίσης, έμαθαν να βρίσκουν τον προσανατολισμό τους και να παρατηρούν τη φύση. Τέλος, φωτογραφήθηκαν και έφτιαξαν φυτολόγιο χρησιμοποιώντας  εφαρμογή στο κινητό.

ηγφδ

Ευχαριστούμε θερμά τον κο Παπαϊωάννου Θοδωρή για την υπέροχη απόδραση στο δάσος!

Comments are closed.