Έκθεση Παιχνιδιών

Π1

Οι μαθητές της Γ’ Τάξης του σχολείου μας αποφάσισαν να διοργανώσουν μία έκθεση παιχνιδιών. Έφεραν στην τάξη τους το αγαπημένο τους παιχνίδι, έγραψαν για αυτό σε μια κόλλα χαρτί και διακοσμώντας κατάλληλα το θρανίο τους έστησαν με επιμέλεια τα εκθέματά τους, με την καθοδήγηση της δασκάλας τους, Βόικου Φανής.

παι1

Την Τρίτη 25 Οκτωβρίου λοιπόν, η έκθεση ήταν έτοιμη. Τα παιδιά κάλεσαν τους μαθητές άλλων τάξεων και μίλησαν μαζί τους σχετικά με αυτά που παρουσίαζαν.

Π3

Π2
Τα παιδιά συνεργάστηκαν άψογα έτσι ώστε να επιτύχουν τον στόχο τους, μοιράστηκαν απόψεις και συναισθήματα, διασκέδασαν και γνώρισαν τον τρόπο δημιουργίας μίας απλής έκθεσης. Συμμετέχοντες και καλεσμένοι έζησαν μια διαφορετική και ενδιαφέρουσα εμπειρία.

Π9

Π7